Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87251_untitled 1 2.jpg
6. februára 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Úrazov lyžiarov na Slovensku stále pribúda

BRATISLAVA 6. februára 2019 – Zimná sezóna na Slovensku vrcholí a s pribúdajúcim snehom stúpa aj počet športových nadšencov na horách. Bohužiaľ, s počtom návštevníkov lyžiarskych stredísk priamo úmerne stúpa aj počet úrazov, ku ktorým dôjde nielen na Slovensku.

Kým v sezóne 2016/2017 Horská záchranná služba (HZS) evidovala 1910 úrazov, v nasledujúcej sezóne 2017/2018 zaznamenala HZS 2035 úrazov, čo je nárast o 125 prípadov. Vyplýva z informácií riaditeľky Operačného strediska tiesňového volania HZS Jany Krajčírovej.

„Počas zimnej sezóny 2017/2018 HZS zasahovala pri 2035 lyžiarskych úrazoch v lyžiarskych strediskách. Je to štatistika za obdobie 01.12.2017-15.04.2018. Najviac úrazov na lyžiarskych tratiach ošetrili záchranári HZS už tradične v Nízkych Tatrách, pod Chopkom. Najčastejšie sa jedná o úrazy horných a dolných končatín – zlomeniny, podvrtnutie, vykĺbenia. Najvážnejšie sú úrazy hlavy a chrbtice, či zlomeniny veľkých kostí ako panvy, stehennej či ramennej kosti. Záchranári HZS zasahovali aj pri lyžiaroch u ktorých došlo k zástave krvného obehu a bola potrebná Kardiopulmonálna resuscitácia, žiaľ aj s tragickým koncom,“ priblížila Krajčírová.

Dôležité je ešte pred samotnou cestou na hory teda nezabúdať na správne poistenie. Nemusí to byť pritom iba klasické cestovné poistenie, ktoré kryje riziká spojené so zimným športovaním v zahraničí.  S úrazovým a zdravotným poistením, ktoré si ľudia bežne uzatvárajú, získa človek finančnú podporu napríklad v prípade zlomeniny, ktorou si môže zabezpečiť odľahčenú verziu sadry, prípadne uhradiť rehabilitáciu. Správne nastavené úrazové a zdravotné poistenie taktiež vykompenzuje ušlý príjem v prípade práceneschopnosti.

„Klasické cestovné poistenie hradí predovšetkým liečebné výdavky v prípade úrazu v zahraničí. Úrazové a zdravotné poistenie chráni pred ďalšími následkami úrazu a poskytne finančnú kompenzáciu, ktorú je možné použiť napríklad na úhradu nadštandardnej liečby, rehabilitácie alebo pomoc v domácnosti. Napríklad v rámci poistenia denných dávok za liečenie úrazu vám v prípade otrasu mozgu budeme po dobu 15 dní vyplácať dennú dávku. Pokiaľ by išlo o zlomeninu stehennej kosti, tak ide o dobu 185 dní,“ vysvetlila produktová špecialistka MetLife Slovensko Erika Poleková.

Podľa Polekovej by si mali ľudia overiť, čo pokrýva ich poistenie špeciálne pred cestou do zahraničia. „Netreba zabúdať na to, že náklady spojené s úrazom v zahraničí sú mnohonásobne vyššie,“ dodala. Každoročne totižto pribúda aj počet zranených slovenských lyžiarov napríklad v Rakúsku, Taliansku či iných krajinách.

MetLife úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Pre viac informácií, navštívte www.metlife.sk.

MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom svojich dcérskych a prepojených spoločností („MetLife“) jednou z popredných spoločností na svete poskytujúcich finančné služby, poistenie, dôchodky, zamestnanecké výhody a riadenie aktív, aby pomohli svojim individuálnym a inštitucionálnym zákazníkom orientovať sa v meniacom sa svete. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868, svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách a má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe. Viac informácií nájdete na stránke www.metlife.com.

K téme

Odborníci odhalia skryté problémy detského zraku. Štartuje 8. ročník programu „Zdravé oči už v škôlke“ Záchranár Viliam Dobiáš: Malé deti sa najčastejšie zrania doma, pozor aj na popáleniny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.