Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94581_gettyimages 1013348316 676x451.jpg
21. decembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Počas pandémie je dôležitá imunita, pomôcť môžu prírodné lieky, či sirupy

21.12.2020 – Na podporu imunity sú ideálne plody bazy čiernej, koreň afrického muškátu či kvasinky Betaglukánu. Všetky tieto tri zložky obsahuje aj prírodný sirup Alpikol.

Pandémia koronavírusu COVID-19 zasiahla od minulého roka postupne celý svet. Ochoreniu do dnešného dňa podľahlo 1,57 mil. ľudí. Šírenie vírusu sa krajiny snažia obmedziť rôznymi opatreniami – od nosenia rúšok na verejnosti a v interiéroch, karantény, zatvorenia škôl až po obmedzenie spoločenských podujatí a zatváranie prevádzok.

Medzi najčastejšie príznaky infikovaných patria horúčka, suchý kašeľ a únava. Väčšina z nich pociťuje mierne až stredne závažné príznaky. Zároveň sa mnohí uzdravia bez toho, aby si vyžadovali hospitalizáciu či špeciálnu zdravotnú starostlivosť. Horšie je to už napríklad pri senioroch alebo osobách s chronickými zdravotnými problémami, ako sú kardiovaskulárne choroby, cukrovka, chronické ochorenia dýchacích ciest a onkologické ochorenia a v neposlednom rade je to aj oslabená imunita. U takýchto ľudí je vyššia pravdepodobnosť vzniku komplikácií. Napriek tomu môže byť priebeh ochorenia u každého iný.

Infikovaní pacienti sú liečení v izolácii – karanténe, pričom pri vysokých horúčkach sa odporúča užívať lieky na zníženie teploty. Zatiaľ však neexistujú žiadne špeciálne lieky na koronavírus, odborníci pripomínajú zvýšený príjem prírodných vitamínov a budovanie imunity. Vhodné sú napríklad plody z bazy čiernej, ale aj výťažok z koreňa afrického muškátu a v neposlednom rade svoju dôležitú úlohu tu zastávajú kvasinky betaglukánu. Tieto produkty sa nachádzajú v „prvej päťke“ aj na zozname Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO)Európskej liekovej agentúry (EMA) v rámci širokého použitia pri respiračných problémoch. Netreba tiež zabúdať na zdravý životný štýl, zdravú stravu a dostatok tekutín. Okrem toho je nevyhnutná zvýšená hygiena a častejšie dezinfikovanie povrchov.

O sile byliniek svedčí aj ich všestranné využitie v prípade rôznych ochorení a zdravotných ťažkostí. Pozitívny vplyv byliniek potvrdzujú aj lekári. „Bylinky fungujú ako podporná liečba pri ochorení, napríklad nachladnutí či chrípke,“ hovorí tiež všeobecná lekárka Jana Bendová.

Veľmi dôležitá je prevencia, napríklad kašľom a kýchaním sa dokáže vírus nekontrolovateľne šíriť ďalej. Prečo spomíname práve kašeľ? Väčšina odporúčaní, ktoré sa viažu ku koronavírusu, presne nešpecifikuje, ako liečiť jeden z hlavných príznakov ochorenia – kašeľ. Aj keď momentálne neexistuje žiadna špecifická a účinná liečba koronavírusu, pomocnú ruku by mohli podať napríklad lieky na potlačenie kašľa, resp. rôzne medikamenty, ktoré sú založené na prírodnej báze. Vhodné sú takisto i voľnopredajné doplnky a vitamíny v boji proti nachladnutiu a chrípke a prípadná konzultácia so svojím lekárom, ktoré lieky či vitamíny sú vhodné, môže človeka správne nasmerovať.

Dnes sa klinicky testuje a analyzuje účinnosť niekoľkých liečivých rastlín v boji proti ochoreniu. Dôraz sa kladie na hodnotenie ich potenciálu ako adjuvantnej terapie ku COVID-19. Spomínajú sa plody bazy čiernej (Sambucus nigra), ktoré  prispievajú k zlepšeniu imunity pri sezónnych ochoreniach a zlepšujú normálnu funkciu dýchacieho systému. Majú antioxidačné vlastnosti, ktoré sa prejavujú neutralizáciou negatívneho vplyvu voľných radikálov, pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom a charakterizuje ich  protizápalový účinok. Navyše zvyšujú tvorbu cytokínov monocytmi a obsahujú účinné biologicky aktívne látky. Čo je ich obrovskou výhodou – priaznivo pôsobia na bolesť a horúčku –  pretože zložky Kyanidín-3gukozid a kyanidín-3sambubiozid vykazujú protizápalový účinok.

Farmaceutické štúdie poukazujú aj na koreň afrického muškátu (Pelargonium sidoides). Jeho kombinovaný mukolytický a sekretolytický účinok udržiava optimálne fungovanie horných dýchacích ciest. Má antimikrobiálne a antivírusové účinky, stimuluje nešpecifické ochranné mechanizmy organizmu a charakterizuje ho výrazný imunomodulačný účinok. Zmierňuje ťažkosti pri kašli a je účinný pri nosovej kongescii. Spôsobuje 2,5-krát rýchlejšie klinické zotavenie organizmu.

Pozoruhodné účinky preukazuje kvasinkový betaglukán (Betaglukn Yestimun), ktorý zvyšuje imunitný potenciál organizmu a imunitné bunky ho dokážu výborne rozpoznať. Jeho výhoda spočíva i v rýchlejšom zotavení organizmu po ochorení. Pozorovaním vedci zistili, že kvasinkový betaglukán stojí za celkovým zlepšením zdravotného stavu.

Extrakty z uvedených liečivých rastlín obsahuje aj sirup Alpikol, voľnopredajný výživový doplnok. Jeho pravidelné užívanie prispieva k zvýšeniu imunity, môže sa použiť ako protivírusový prípravok sezónnych ochoreniach a prispieva k rýchlej regenerácii organizmu. Navyše sa Alpikol sirup odporúča na podporu imunity najmä v období zvýšeného respiračného rizika, na udržanie prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Spomínaný sirup je vhodný pre celu rodinu, seniorov a deti od troch rokov. Viac informácii nájdete na https://www.domacalekarnicka.eu/

Tento článok je plateným reklamným obsahom Webnoviny.sk

Informačný servis

K téme

4ka to na Vianoce rozbalila: nové smartfóny, TV so zľavou a novinka zdieľaný nekonečný paušál za 4 eurá Káva a chudnutie, aká je skutočná pravda?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.