Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86607_idelyn beliema expert intim gel 200ml sk v17 676x676.jpg
19. decembra 2017 PR správyZdravieZdravotné pomôcky od PRservis.skSITA Diskusia()

Opakujúce sa vaginálne infekcie. Pri ich riešení sa môžeme ľahko pomýliť.

BRATISLAVA 19. decembra 2017 – Vaginálne infekcie – nepríjemnosť, ktorú zažilo už mnoho slovenských žien. Prichádza najčastejšie v dvoch formách – bakteriálnej alebo kvasinkovej. Je náročné ich od seba rozlíšiť a práve ich zameniteľnosť môže byť dôvodom, prečo ženy trápia dlhšie, ako je niekedy nevyhnutné. Vo viac ako polovici prípadov sa môžeme pomýliť v type infekcie, a  teda aj vo vhodnom spôsobe jej liečby. Alarmujúci je aj tradičný omyl mnohých žien – domnienka, že je jedno, po akom preparáte na vaginálne infekcie siahnu. Pritom je možné zvoliť aj také riešenie, ktoré je vhodné pri oboch typoch infekcie a ktoré pomáha udržať intímne zdravie vďaka obnove rovnováhy vaginálnej mikroflóry. Nezabudnite, že správna starostlivosť o intímne partie a dlhodobá podpora prirodzenej vaginálnej mikroflóry sú základ.

Baktérie alebo kvasinky? Je to jedno!

Svrbenie, pálenie, neobvyklý výtok – symptómy, ktoré naznačujú, že s vagínou nie je niečo v poriadku. Intímne partie pravdepodobne sužuje bakteriálna alebo kvasinková infekcia. O aký typ infekcie konkrétne ide, je pre ženy takmer nerozoznateľné. Mnoho z nich siahne po antimykotikách, ktoré sú určené na liečbu kvasinkových infekcií. Avšak viac ako 50 % infekcií spôsobujú baktérie (najčastejšie E.coli) či iní pôvodcovia. To, že raz bola infekcia kvasinková, neznamená, že druhýkrát nemôže byť bakteriálna, a naopak. A preto sa môžeme vo viac ako  polovici prípadov pomýliť a tým si liečbu minimálne predĺžiť. Bakteriálna či zmiešaná infekcia totiž zostáva počas liečby antimykotikami bez riešenia a problémy pretrvávajú.

Avšak ak aj zvolíme správny prípravok na daný typ infekcie, musíme sa mať na pozore. Infekcia sa totiž rada vracia vplyvom narušenej rovnováhy vaginálnej mikroflóry. Antimykotiká na ťažkosti s kvasinkovou infekciou či antibiotiká na bakteriálny zápal totiž usmrtia ako tie premnožené, zlé mikroorganizmy, ktoré infekciu spôsobili, tak aj tie dobré, ktoré sú prirodzenou súčasťou intímneho prostredia. Dôsledkom narušenej rovnováhy je potom vyššia náchylnosť vagíny k ďalším infekciám. Cestou zo začarovaného kruhu intímnych nepríjemností je zvoliť takú podporu, ktorá pomôže pri oboch typoch infekcií podporiť a udržať rovnováhu prirodzeného vaginálneho prostredia.

Vaginálna rovnováha

Základom intímneho zdravia je vyvážené vaginálne prostredie, v ktorom žijú prirodzené mikroorganizmy, prevažne laktobacily. V prípade infekcie, teda premnoženia patogénov (baktérií alebo kvasiniek), alebo následkom liečby antimykotikami či antibiotikami, dochádza k zníženiu počtu laktobacilov a narušeniu tak dôležitej rovnováhy. Keď sa žena rozhoduje o starostlivosti, ktorú pre svoje intímne partie zvolí, najlepšou voľbou sú prípravky obsahujúce laktobacily a kyselinu mliečnu. Laktobacily zabraňujú osídleniu vaginálneho prostredia nežiaducimi patogénmi. Kyselina mliečna podporuje opätovný rast laktobacilov a zároveň potláča rast patogénov znížením hodnoty vaginálneho pH. Obe tieto látky spoločne obnovujú rovnováhu vaginálnej mikroflóry a tiež ju udržujú. Sú preto nielen vhodným doplnkom pri liečbe infekcie, ale tiež znižujú pravdepodobnosť jej návratu. Toto riešenie je pre naše telo prirodzené a šetrné, je však nutné ho použiť ihneď pri prvých nepríjemných pocitoch. V prípade väčších problémov je potrebné vždy navštíviť lekára.

Prevencia je najlepší liek

Dlhodobá dôkladná starostlivosť o intímne partie je kľúčom k úspechu pri predchádzaní problémov s vaginálnymi infekciami. O svoje intímne partie sa nezabudnite pravidelne a dôsledne starať a snažte sa vyvarovať rizikových faktorov (dlhé kúpanie a nosenie mokrých plaviek, tesná spodná bielizeň a pod.) Dbajte na hygienu a hľadajte šetrnú starostlivosť v prípravkoch, ktoré prinášajú podporu pri oboch typoch infekcie – kvasinkových aj bakteriálnych. Hľadajte také, ktoré súčasne podporujú prirodzenú vaginálnu rovnováhu. Vyvarujte sa telových sprchových gélov a mydiel, o intímne partie sa starajte pomocou prípravkov na to určených.

Starostlivosť – šetrne a múdro

Rad kozmetických prípravkov Beliema® Expert od Idelyn® bol vyvinutý v spolupráci s gynekológmi pre šetrnú intímnu starostlivosť a hygienu ženy. Prípravky neobsahujú parabény ani farbivá a je možné ich používať aj počas menštruácie, tehotenstva a dojčenia. Pre každodennú starostlivosť a hygienu, ale aj pri pobyte v miestach so zvýšeným rizikom je tu Beliema® Expert Intim Gél, jemný umývací gél pre čistotu a sviežosť, a tiež Beliema® Expert Intim Krém určený na aplikáciu na pokožku, ktorý uľavuje pri nepríjemných pocitoch svrbenia. Keď už predsa len čelíme infekcii, o vaginálne prostredie sa postarajú vaginálne tablety Beliema® Effect, zdravotnícka pomôcka s obsahom laktobacilov a kyseliny mliečnej, ktoré sú vhodné pri oboch typoch infekcií – bakteriálnej aj kvasinkovej.

Viac informácií nájdete na www.idelyn.sk.

K téme

CML – takmer skrotená leukémia Kuracie mäso zo známeho reťazca je výlučne slovenského a českého pôvodu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.