Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Najväčšia európska energetická konferencia SET Plan 2017: opäť v spojení so Stredoeurópskou energetickou konferenciou CEEC, opäť na Slovensku.

BRATISLAVA 24. novembra 2017 – Nad tohtoročnou konferenciou, ktorá sa odohrá 29. novembra – 1. decembra v bratislavskom Grand Hoteli River Park, prebralo záštitu Estónske predsedníctvo v Rade Európskej únie.

Medzi potvrdených rečníkov patria výnimočné osobnosti slovenskej i európskej politiky, ako je Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu; Minister hospodárstva SR Peter Žiga a Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová; či David Turk z Medzinárodnej energetickej agentúry (OECD); ako i mnohé významné tváre regionálneho a svetového biznisu.

Konferencia bude hodnotiť pokrok v energetickej tranzícii dosiahnutý v poslednom desaťročí a kľúčovú úlohu, ktorú zohráva tzv. SET plán (plán Strategických Energetických Technológií) ako technologický pilier energetickej politiky EÚ. Zameria sa na pokrok v budovaní Energetickej únie s osobitným zameraním na jej úlohu pri výskume a inováciách (R&D).

Aká je úloha inovatívnych nízkouhlíkových technológií pri zvyšovaní európskej konkurencieschopnosti? Aký sme dosiahli pokrok vo vývoji nových technológií a inteligentných (smart) energetických systémov? Dokážeme využívať energiu efektívne a sme pripravení na narastajúci podiel obnoviteľných zdrojov na spotrebe energie v členských štátoch EÚ?

Okrem týchto otázok budeme hodnotiť aj súčasné trendy v elektromobilite, bezpečnom využívaní jadrovej energie, skladovaní energie a mnohých ďalších aktuálnych otázkach transformácie energetického systému EÚ.

Osobitne sa zameriame na úlohu stredoeurópskych štátov a ich príspevok k realizácii cieľov energetickej únie a integrovaného SET plánu.

Organizátormi konferencie sú Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA), Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) a Európska komisia.

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku bola založená v auguste 1993 ako otvorené nestranícke diskusné fórum o medzinárodných otázkach a zahraničnej politike Slovenskej republiky.

Jej hlavným cieľom je poskytovať priestor pre otvorenú výmenu názorov o zahraničnej politike. Je dobrovoľným združením fyzických a právnických osôb, ktoré sa zaujímajú o oblasť zahraničnej politiky. Svojou činnosťou chce aktívne prispievať k začleneniu SR do spoločenstva demokratických štátov a ich politických a bezpečnostných štruktúr.

Prostredníctvom svojich programov šíri objektívne informácie o medzinárodných vzťahoch z pôvodných zdrojov. SFPA združuje občanov rôznej politickej orientácie. Členstvo v SFPA je otvorené pre každého, kto je presvedčený o dôležitosti diskusií o problémoch zahraničnej politiky a medzinárodných vzťahov.

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) je ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR národným informačným centrom pre vedu, techniku, inovácie a vzdelávanie. Jeho súčasťou je špecializovaná vedecká knižnica Slovenskej republiky. Koordinuje činnosť a zabezpečuje prevádzku interdisciplinárnych výskumno-vývojových centier a národných infraštruktúr pre výskum, vývoj, inovácie a vzdelávanie.

Súčasťou aktivít CVTI SR je aj spolupráca na celoeurópskej úrovni. Reprezentovaná napríklad Národným referenčným bodom pre Open Access politiku Európskej únie za SR, Styčnou kanceláriou pre výskum a vývoj v Bruseli či sieťou národných kontaktných bodov (NCP) pre podporné štruktúry programu Horizont 2020.

Centrum vedecko technických informácií SR prostredníctvom svojej činnosti napomáha k rozvoju inovačného potenciálu vznikajúceho v rámci výskumu a vývoja na Slovensku, podporuje vedu, ako jej popularizátor v spoločnosti na národnej úrovni, a ako špecializovaná vedecká knižnica zabezpečuje prístup k informáciám z oblasti vedy a výskumu.

K téme

Darovať radosť je najväčšia výhra S roztrúsenou sklerózou bez obmedzení – zmeňme pohľad na (ne)možné

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.