Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Poslanci by mali mať rovnaký čas na vyjadrenie, hovorí Kollár

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina – Boris Kollár) si myslí, že všetci poslanci v parlamente by mali mať rovnaký čas na vyjadrenie. „Nevidím dôvod, prečo by mal byť jeden poslanec oproti druhému zvýhodnený. Čas by mohol byť desať minút, súhlasím, ľudia by sa mali vedieť vyjadriť aj do piatich minút, som za, ale všetci rovnako,“ vyhlásil Kollár v dnešnej relácii RTVS O 5 minút 12 s tým, že toto je dôvod, prečo jeho hnutie nie je ochotné zmenu rokovacieho poriadku parlamentu podporiť. „Vládna koalícia si robí po svojom, nikto s nami nedebatuje, pokúšali sme sa o to už stokrát, nefunguje to. Je to len odkaz pre médiá, že sú s nami ochotní konštruktívne komunikovať, ale nie sú,“ doplnil. „Nám ide o základnú spravodlivosť a rovnosť pre všetkých. My, obyčajní poslanci, budeme mať obmedzený čas, ale niekto ho mať obmedzený nebude. Hovorím o základnej spravodlivosti, čo si tí ľudia môžu myslieť?“ pýtal sa poslanec. „Pre mňa sú predseda aj podpredsedovia parlamentu rovnakí poslanci zvolení ľuďmi ako ich zástupcovia, preto nevidím dôvod, prečo by mal byť jeden poslanec oproti druhému zvýhodnený,“ pripomenul Kollár. Podľa poslanca za Slovenskú národná stranu (SNS) Jaroslava Pašku sú kategórie časového rozlíšenia upravené rovnako ako v Európskom parlamente a v parlamentoch iných krajín.
Ako v relácii poznamenal poslanec Ján Podmanický (Smer-SD), celá diskusia o rokovacom poriadku sa preceňuje a málo sa hovorí o tom, že išlo len jeden z desiatok iných návrhov, o ktorých parlament rokoval. „Myslím si, že toto nie je hlavný problém Slovenska. Je úplne normálne, že si parlament upraví svoje podmienky rokovania, ak sa ukáže, že niektoré veci nefungujú,“ zhrnul. Podľa neho sa zmenou rokovacieho poriadku neudialo nič zásadné. Prvý podpredseda národniarov Jaroslav Paška tvrdí, že NR SR zmenu rokovacieho poriadku potrebovala, pretože v ňom bolo viac medzier. „Niektoré sa týkali aj toho, ako poslanci vystupovali, ako chodili oblečení a ako sa správali,“ informoval.
Eduard Heger (OĽaNO-NOVA) poznamenal, že na Slovensku sú stále tí istí politici, ktorí sľubujú a nič sa nedeje. „Ak sa chceme dostať ďalej, musia sa politici generačne vymeniť, to je prvoradé,“ povedal poslanec. Opozícia podľa neho len hovorí pravdu a Igor Matovič nahlas vyslovuje to, čo sa ťažko počúva. „Čo môže robiť opozícia? Ak sa vyšetria kauzy, tak sa parlament môže zaoberať skutočnými problémami tejto krajiny,“ zhodnotil Heger. Jaroslav Paška na to reagoval s tým, že SNS urobila politickú výmenu, pretože strana do slovenského parlamentu priniesla viac nových tvári ako OĽaNO. „Doniesla dokonca novú osobu, nového človeka, ktorý je predsedom NR SR, ktorý prišiel z prostredia verejnosti. Poukázal na to, ako rokujú iné parlamenty, poukázal aj na balkánske parlamenty,“ spomenul v televíznej relácii.

ts;mt

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.