Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

8 znakov, že ste žiarlivá stíhačka

Hovorí sa že žiarlivosť je zabijak vzťahu a požierač energie. Táto vlastnosť okrem toho že rozbíja vzťahy má za následok aj ničenie seba samého a trápenie nielen seba ale aj okoli a zúčastnených strán.

Prečo žiarlime? Často sme si neistí vlastnou pozíciou vo vzťahu a máme komplexy menejcennosti. V iných prípadoch je spúšťačom určitá nepríjemná skúsenosť, vo väčšine prípadov nevera, ktorá zaseje semienko podozrenie a to v nás rastie a vyvíja sa do enormných rozmerov.

Dá sa s neverou bojovať? Ľudia sa delia na dve skupiny: tí čo s neverou a žiarlivosťou chcú bojovať a vedia sa s nimi vysporiadať. Na druhej strane sú tu ľudia ktorých nevera a žiarlivosť pohltia vo všetkej svojej miere a tento proces nepozná konca.

Psychológ Dr. Plzák tvrdil že dôkaz vernosti neexistuje. Vedel o čo hovorí. Keď sa zameriavate na hľadanie dôkazov o nevere a táto činnosť tvorí veľkú súčasť vášho dňa, ste na veľmi zlej ceste.

Keď sa na hľadanie dôkazov vykašlete a povznesiete, je to ten najlepší akt ktorý môžete spraviť a bude mať pre vás oslobodzujúci efekt.

Ako zistíte či ste žiarlivá stíhačka? Odpovedzte si vo vnútri na 8 nasledovných bodov:

1. Váš muž alebo priateľ príde z práce domov. Čakáte na moment kedy vyloží mobilný telefón na kuchynskú a link a pôjde sa prezliecťalebo sprchy. Vtedy nastane vaša chvíľa kedy môžete nepozorovane vniknúť do jeho tajného sveta a prelustrovať smsky, maily a fotky. Ale pozor: pripravte sa nato, že to čo nájdete v mobile môže aj pekelne bolieť. Nečakané a nemilé prekvapenia sú najhoršie. Preto platí staré dobré “Čo oči nevidia, to srdce nebolí.” A tiež v dnešnej dobe si už veľa chlapov telefóny zahesluje alebo berie všade so sebou. Aj na záchod. Asi je čo skrývať.

2. Druhým miestom činu je podľa vašej konšpiračnej teórie auto. Akonáhle muž príde domov a zájde do sprchy, vaše kroky vedú do garáže a do jeho auta. Stačí pár amatérskych sterov genetických materiálov na sedadlách, previerka zásuviek v palubnej doske, priehradiek vo dverách a vecí na zadných sedadlách. Netreba zabúdať na vôňu pásov na strane spolujazdca, tá nám môže napovedať pohlavie cestujúceho.

3. Počítač zámerne nespomíname, ten má každý zaheslovaný a v dnešnej dobe inteligentných telefónov ho otvárame málo. Ale keď už, treba využiť situáciu keď si váž muž alebo priateľ prezerá maily a zrovna vtedy sa ho prídete zozadu spýtať 5 krát, čo mal nové v robote a kde je tá faktúra čo už od včera hľadáte

4. Sako. Vec celodenného nosenia. Ostrieľané detektívky snoričky vedia, že vo vreckách saka sa vždy niečo nájde. Či už je to parkovací lístok, účtenka z obchodu alebo reštaurácie, alebo len cukrík z hotela. Veď vravel že bude celý deň v servise, kedy stihol ísť na kávu do hotela?

5. Stíhanie cez telefón-technické poruchy. Aj keď je váš muž alebo priateľ v práci, držíte nad ním kontrolné očko. Celý deň ho kontrolujete telefonátmi, sofistikovane s nejakou otázkou ktorú ste sa práve ráno nestihli opýtať. Pokiaľ za vzdiali z mesta, vaše podozrenia sú priamo úmerné počtu kilometrov od vás. Vtedy sa vám znenazdajky začnú kaziť kotly, brány, upchávať sifóny, susedovi začne stúpať dym z okna a vy predsa musíte o všetkých týchto javoch upovedomiť vášho muža. Voláte mu v prapodivné časy, o 7ej ráno alebo o polnoci. Samozrejme uši máte vtedy napnuté, vnímate všetky okolité zvuky ktoré sa mu ozvývajú z telefónu, či tam náhodou nekikiríka kohút a nešteká pes, keď vravel že ide na školenie do centra Banskej Bystrice a či dookola vážne počur stredoslovenský prízvuk a nie východniarsky

6. Obliehanie autom-terénna časť. Ak máte veľa voľného času, flexibilnú pracovnú dobu respektíve nepracujete vôbec a vaša diagnóza je v pokročilom štádiu, sadáte každý deň do auta, meníte zabehanú trasu a po predchádzajúcom prieskume adries bydliska všetkých žien, s ktorými vaša polovička prichádza do kontaktu obliehate ich domy a sledujete či sa tam náhodou váš muž nezjaví. V najhoršom prípade zmonitorujete konkurenciu, ako sa oblieka, kedy chodí domov, s kým chodí von a kedy a kde venčí psa.

7. Náhodné jazdenie po meste, tzv. mystery driving. Viete približne kde sa váš muž pohybuje, ktoré reštaurácie navštevuje, kde chodí na kávu a pivo, kde a kedy chodí do kina. Keď nie je doma, sadáte do auta, krúžite po meste, snažíte sa nájsť jeho odparkované auto pred podnikom. Ak ho aj nájdete, vojdete dnu aby ste zistili s kým tam sedí. Je 10 minút pred záverečnou a vy sa tvárite nenápadne ako Mr. Bean, idete predsa len náhodou okolo. Ak zbadáte jeho auto večer odparkované pred kinom, tvárite sa že ste práve idete tiež do kina, aj keď obchodné centrum už zatvárajú a posledné premietanie skončilo o 11ej večer.

8. Cyber stalking- Viem čo robíš. V dnešnej dobe technologického pokroku a rozmachu sociálnych sietí nemôžme opomenúť ani tento jav- sledovanie na internete. Sociálne siete ponúkajú množstvo možností na zistenie informácií o potenciálnej hrozbe našich nepriateľov a sokýň a nevyužiť ich by bol hriech. Ako trefne poznamenáva jedno príslovie: Keď zistíte že vaša sokyňa má verejne prístupný profil a v ňom 654 verejných fotiek, cítite sa ako malé dieťa na Vianoce. Presne tento pocit prežívate ak ste cyber stíhačka na internete. Neváhate sa kvôli nepriateľom prihlásiť na facebook a keď zistíte, že ich profil je verejný, strávite na ňom bežne nočné hodiny, kým o 4ej hodine ráno neodpadnete vyčerpaná do postele.

Milé dámy, ak sa nájdete aspoň v 3 spomenutých bodoch a robíte ich pravidelne, vaša diagnóza je viac ako vážna a mali by ste vyhľadať odborníka, v najlepšom prípade sa zveriť vašej najlepšej kamarátke, ak takú máte. Nezávislý pohľad na vec vám pomôže otvoriť oči do reality, aj keď pravdu nie vždy dobre prijímame.

Zapamätajte si, že tak ako neexistuje dôkaz vernosti, tak si ani nemôžete pripútať k sebe niekoho, kto o to nestojí.

Treba si však uvedomiť, že uvedeným správaním týrate nielen svoje okolie, ale predovšetkým seba. Žiarlivosť je príšerná choroba, ktorá zožiera človeka zvnútra a spôsobuje mnoho chorôb. Veď si len zoberme koľko času a úsilia zaberie takéto naháňanie dôkazov a koľko negatívnej energie je s tým spojené. Pokúste sa nájsť si nejakého koníčka, venovať sa športu, prechádzkam alebo filantropickej činnosti, tam patrí vaša energia. Možno aj na prechádzke so psom stretnete niekoho nového a povzbudí vám to sebavedomie.

Každá z nás si podobnými vecami prešla, ale každá z nás má právo na šťastný život. Je len na nás, akú cestu si vyberieme. Niekedy tá bolestivejšia cesta radikálneho riešenia otvorí nové dvere a človek sa potom čuduje sám sebe prečo to už neurobil skôr. Každá z nás by sa mala mať natoľko rada, že nedopustí aby sa znížila k takýmto pravidelným činnostiam.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Investícia do virtuálnych pozemkov – domén – sa vypláca. Teraz je príležitosť Objavte čaro Luhačovíc: 5 dôvodov, prečo navštíviť kúpeľné mesto

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.